وجود یخ ساز و آب ریز خارجی در یخچال ها:  در انواع متنوعی همچون کم ارتفاع، با ارتفاع بیشتر برای راحت پر کردن تنگ ها و شیشه ها، دستی، اتوماتیک و دارای تنظیم جریان آب خروجی وجود دارند.

 

فیلتر تصفیه آب: آلودگی های آب را بدون حذف نمودن مواد معدنی آن از بین می برد. با وجود فیلتر آب ، دیگر شما نگران ناخالصی های آب نیستید ، چون این وسیله آب را تصفیه می کند. دقت داشته باشید که وقتی رنگ فیلتر عوض میشود (پس از حدود یکسال استفاده) زمان عوض کردن آن فرا رسیده است.

لامپ های ال ای دی داخلی و خارجی: با بیشترین بازده انرژی در مقایسه با سایر انواع لامپ ها، سهولت دید را برای مشاهده و استفاده از مواد داخل و نیز پر کردن لیوان ها از آب و یخ، فراهم می کنند. کم مصرف بودن این لامپ ها به طبع گرمای کمتری را نیز تولید می کند. همچنین لامپ های ال ای دی طول عمر بالایی داشته و تنوع رنگ زیادی نیز دارند.

 

دکمه های دیجیتالی تنظیم درجه یخچال و فریزر: به شما کمک می کند میزان برودت یخچال و فریزر خود را به دلخواه تنظیم کنید.

دکمه های کنترل لمسی (touch control panel): دکمه های کنترل لمسی که با تکنولوژی سنسور نوری ساخته شده است امکان انتخاب سریع و آسان عملکردها را به شما می دهد.

برفک آب کن اتوماتیک: به طور خودکار برفک های ایجاد شده را آب کرده و شما را از خستگی ناشی از آب کردن دستی آن ها مصون می دارد.

قفسه های داخلی قابل تنظیم: به شما کمک می کند اشیایی را که ارتفاع متفاوتی دارند، به راحتی در یخچال خود جاسازی کنید.

ظروف ویژه نگهداری تخم مرغ یا نوشیدنی ها:  به استفاده بهینه از فضای یخچال کمک نموده و نظم و آراستگی بیشتر فضای داخلی یخچال شما را فراهم می کنند.

 

دکمه های تنظیم کننده رطوبت: با استفاده از آن ها می توانید رطوبت مناسب برای انواع متفاوت میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی را به دلخواه تنظیم کنید.

محفظه بار: از طریق آن دسترسی راحت به اشیای پر استفاده ای مانند بطری های نوشیدنی و شیشه های سس بدون باز کردن کل درب یخچال میسر بوده و اینگونه از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می شود.

زنگ هشدار باز ماندن درب: در صورتیکه درب یخچال کاملاٌ بسته نشده و برای مدتی باز بماند، با ایجاد صدای آژیر شما را از آن آگاه ساخته تا از هدر رفتن سرما و انرژی جلوگیری کنید.

سیستم جریان هوای چندگانه (multi air flow): در این سیستم، دریچه های متعددی برای جریان یافتن هوا داخل یخچال تعبیه شده است که کمک می کند تمامی طبقات یخچال به سرعت و به صورت یکپارچه خنک شوند.

سیستم biosilver: این سیستم در قسمت خشک کن محفظه نگهداری سبزیجات تعبیه شده و با استفاده از یون نقره، از رشد قارچ، باکتری و مخمر جلوگیری می کند.

لاستیک ضد باکتری دور درب bioshield: بایو شیلد عاملی ضد باکتریایی است که از تشکیل باکتری در فضای داخلی یخچال می کاهد.

لازم به توضیح است که هر سه سیستم جریان هوای چندگانه،  بایو سیلور و بایو شیلد، به حفظ تازگی و ماندگاری بیشتر مواد غذایی کمک می نمایند.

سیستم nanosilver: این تکنولوژی که از طرف شرکت سامسونگ ارائه شده است، با استفاده از نانوذرات نقره، باکتری ها را از بین می برد. این سیستم در یخچال ها، ماشین های لباسشویی، دستگاه های تهویه مطبوع، خوشبو کننده های هوا و جارو برقی ها به کار می رود.

کمپرسور خطی:  فن آوری کمپرسور خطی با کم کردن نقاط اصطکاک در کمپرسور معمولی از ۴ به یک نقطه، علاوه بر کاهش سروصدا باعث طول عمر بیشتر کمپرسور نیز میگردد.در کمپرسورهای معمولی اجزاء گردنده باعث اتلاف انرژی می شوند اما کمپرسور خطی با اتصال مستقیم به موتور، صدا و تلفات کمتری در انرژی ایجاد میکند. گفته می شود یخچال های دارای کمپرسور خطی، 30 درصد کمتر از یخچال هایی که دارای کمپرسورهای معمولی هستند انرژی مصرف میکنند.

رفع کننده بوی بد کاتیکان (catechin deodorizer): کاتیکان ماده ای است که از برگ چای سبز به دست آمده و دارای آنتی بیوتیک طبیعی و خاصیت آنتی اکسیدان است. این ماده هم چنین از پیری زودرس جلوگیری کرده و در دیرتر فاسد شدن مواد غذایی نیز مؤثر است. اخیراٌ شرکت ال جی این ماده را در یخچال های خود به کار برده تا علاوه بر طولانی تر شدن عمر مواد غذایی، از انتشار بوی بد در فضای یخچال نیز جلوگیری شود.

یون سبز: یون های سبز از فرمالین اعمال شده به داخل یخچال تولید می گردند. فرمالین یک ماده معدنی است که به وسیله برخورد با آب موجب الکترولیز مولکول های آب و تولید یون می گردد. این یون ها باکتری های مضر موجود در فضای یخچال را از بین می برند.

سیستم خنک کننده با یون سبز (green ion door cooling): این تکنولوژی که توسط شرکت ال جی ارائه شده است، از مجرایی که دارای ماده کاتیکان است و همچنین یون های سبز، برای ایجاد هوایی خنک، تازه و پاک در درون یخچال استفاده می کند. در این سیستم هوای تصفیه نشده درون یخچال از مجرای کاتیکان عبور کرده، بوی بد و باکتری های موجود در آن زدوده می شود. هوای خنک پاک و خالص خروجی به همراه یون های سبز در جهات مختلف و در تمامی نقاط یخچال به طور یکسان پخش شده، سالم ماندن مواد غذایی و ماندگاری بیشتر آن ها را به همراه می آورند.

سیستم افزودن ویتامین (ویتاپلاس): میوه ها و سبزیجاتی که داخل محفظه مخصوص یخچال قرار می گیرند، پس از مدتی در اثر فرایند اکسیداسیون، رنگ طبیعی و تازگی خود را از دست می دهند. تکنولوژی ویتا پلاس (vita plus) با کمک به حفظ ویتامین های این مواد به ویژه حفظ ویتامین c، به حفظ هرچه بیشتر تازگی مواد غذایی و جلوگیری از فساد آن ها کمک می نماید.

یونیزاسیون: در یخچال هایی که سیستم یونیزاسیون دارند، از الکترودها برای تولید یون استفاده می شود. این یون ها در کاهش باکتری های محیط یخچال و باکتری های موجود در هوای آن، بسیار مؤثرند.

پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو: بسیاری از باکتری های موجود در هوا می توانند به محفظه های داخل یخچال نفوذ کرده و باعث خراب شدن مواد غذایی گردند. اما با وجود پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو که توسط شرکت سامسونگ ارائه شده، دیواره های داخلی یخچال که با ذرات نقره پوشش داده شده اند می توانند %99.9 باکتری ها را از بین برده، از تکثیر باکتری ها جلوگیری کرده و در نتیجه نگهداری بهداشتی و حفظ تازگی مواد غذایی را ممکن سازند.

فن آوری super freeze: فن آوری سوپرفریز که توسط شرکت سامسونگ عرضه شده، با فریز کردن بسیار سریع غذاهای دلخواه، طعم دلپذیر و آبدار بودن آنها را برای مدتی طولانی تر حفظ می کند.

 

 

 

فیلتر کربن آنتی باکتریال هایجین پلاس (Hygiene + antibacterial carbon filter)  : فیلترهای کربن فتوکاتالیستی که در فریزر تعبیه می شوند، باکتری های موجود در فضای فریزر را از بین برده و از ایجاد باکتری های جدید و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می کنند.

زدودن آلاینده ها با فیلتر کربن اکتیو (زغال فعال): بسیاری از مواد مایع و گازها دارای مقادیری مواد ناخواسته و ناخالصی هستند.در برخی موارد این ناخالصی ها شامل میکروب ، باکتری، مواد سمی و آلوده کننده های دیگر می باشند که باوجود درصد بسیار کم ، عملا شرایط نامطلوبی را ایجاد می کنند، بطوریکه طعم ، بو ، رنگ و خواص دیگر را تغییر می دهند. برای رسیدن به شرایط دلخواه در این گونه مایعات و گازها بایستی ناخالصیها حذف شوند. یکی از بهترین روشهای حذف ناخالصیها ، حذف آنها به شیوه جذب سطحی می باشد. حتی در بسیاری مواقع تنها شیوه موثر نیز می باشد. زغال فعال یک نوع جاذب قوی با جذب سطحی فوق العاده می باشد که در هیچ حلال شناخته شده ای حل نمی شود و برجسته ترین مشخصه آن حذف انتخابی آلاینده هاست.

چشم الکترونیک هوشمند: این تکنولوژی با استفاده از چندین سنسور هوشمند، ویژگی های درونی و بیرونی محیط یخچال مانند میزان دما و رطوبت را اندازه گیری کرده و بر اساس آن ها به صورت خودکار میزان دما و رطوبت مناسب داخل یخچال را تغییر داده و تنظیم می کند.

سیستم رفع کننده بوی بد هیبرید پلاسما: این سیستم با از بین بردن باکتری های داخل یخچال، به حفظ تازگی مواد غذایی و عدم انتشار بوی نامطبوع در یخچال کمک می کند.

بسته آمونیاک خنک نگه دارنده (coolpack) : این بسته ها کمک می کنند در صورت قطع شدن جریان برق، تا چند ساعت سرمای لازم برای خنک ماندن مواد غذایی تأمین شود.

فوم بدون آلودگی: فوم یکی از مواد ضروری به کار رفته در ساختمان یخچال ها است که به عنوان عایق عمل می کند و باعث حفظ دمای داخلی یخچال شده، از ورود هوای گرم بیرون به داخل نیز جلوگیری می کند. این ویژگی در افزایش طول عمر کمپرسور نقش مهمی دارد. در گذشته فوم ها از CFC یا اصطلاحاٌ گاز فریون ساخته می شدند اما از آنجا که این گاز در آلودگی محیط زیست و نازک شدن لایه اوزن نقش به سزایی ایفا می کند، در سال های اخیر تولید و استفاده از آن بر اساس پروتکل مونترال ممنوع اعلام شده است. استفاده از اصطلاح فوم بدون آلودگی در یخچال فریزرها به همین موضوع اشاره داشته و به معنای عاری بودن آن ها از CFC است.

 برطرف کننده بوی بد هیبرید پلاسما (hybrid plasma deodorizer): میوه ها و سبزیجات با مرور زمان تولید گاز اتیلن می کنند. در عین حال، برخی از آن ها نسبت به این گاز بسیار حساس بوده و در اثر انتشار آن در فضا، فاسد شده و از بین می روند. سیستم برطرف کننده بوی بد هیبرید پلاسما با تجزیه کردن گاز اتیلن و از بین بردن آن، در حفظ تازگی و ماندگاری بیشتری مواد غذایی، از بین رفتن باکتری ها و برطرف شدن بوی نامطبوع بسیار مؤثر است.

فیلتر بهداشتی hygiene fresh: فیلتر بهداشتی یک فیلتر ساده نیست. این فیلتر از 4 بخش عمده شامل یک کیت فیلتر 4 لایه جهت از بین بردن غبار، قارچ، باکتری و بوی بد، فن منحصر به فرد، کانال مکش هوای داخل یخچال به منظور تصفیه هوا و یک فیلتر با پوشش نانو تشکیل شده است. این فیلتر تا 99/99 باکتری را از بین می برد.

محفظه مواد غذایی vacuum freshمحفظه جادویی خلأ به شما این امکان را می دهد تا مواد غذایی را به مدت طولانی تری تازه نگه دارید. با خروج هوای داخل محفظه فرایند اکسیداسیون کندتر شده و مواد غذایی به مدت طولانی تری طعم و تازگی خود را حفظ می کنند.

سیستم Twin Cooling Plus یخچال های معمولی دارای یک سیستم خنک کننده (بخار کننده) هستند و بنابراین نمیتوان دمای یخچال و فریزر آن را بطور مجزا کنترل کرد اما در یخچال تویین کولینگ پلاس با داشتن مزیت کنترل بیشتر بر روی دما و رطوبت، قسمت یخچال رطوبت بیشتری در خود نگه می دارد تا مواد غذایی و سبزیجات تازه بمانند و در عین حال در قسمت فریزر رطوبت کمتری وجود خواهد داشت تا بوی مواد غذایی با هم ترکیب نشوند.

چراغ آبی محفظه سبزیجات و میوه های تازه: این نور آبی باعث تجدید فعالیت فوتو سنتزی در سبزیجات و میوه ها شده و در نتیجه باعث تازه و شاداب ماندن این مواد و حتی افزایش ارزش و ویتامین های موجود در آن ها می شود.

موتور BLCD: این موتور که به صورت خودکار دور موتور در هر دقیقه (RPM) را تنظیم می کند گردش هوای سرد را بر اساس عملکرد و نحوه استفاده از یخچال تنظیم نموده و مناسب ترین درجه برودت را برای دستگاه انتخاب می نماید.

سیستم کاهش صدا در شب: با انتخاب این گزینه فن های داخل یخچال با دور کمتری کار می کنند تا صدایی مزاحم استراحت شما نباشد.

Smart eco system: این سیستم با استفاده از شبکه ای از سنسورهای هوشمند، دما و رطوبت فضای داخلی یخچال را بر اساس نحوه استفاده مصرف کننده و دمای بیرون تنظیم می کند.

Vacuum insulation panel (VIP): شرکت سامسونگ از طریق تکنولوژی VIP با باریک نمودن ضخامت دیواره ها، فضای داخلی یخچال را افزایش داده است. این تکنولوژی با استفاده از عایق و ایجاد خلأ، دما را کنترل می کند و مصرف انرژی را کاهش می دهد.

افزایش ظرفیت داخلی با تکنولوژی space max: این ویژگی با استفاده از تکنولوژی های smart eco system و vacuum insulation panel  (VIP)  نه تنها ظرفیت داخلی را افزایش داده بلکه مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد.

فن آوری super cool: گذاشتن غذای جدید باعث بالا رفتن دمای یخچال می شود. هرچه مقدار غذا بیشتر باشد، یخچال باید انرژی بیشتری برای کنترل دما مصرف کند. این امر ممکن است باعث بالا رفتن دمای دیگر مواد غذایی درون یخچال شود. برنامه سرمایش سریع باعث می شود تا دمای یخچال به سرعت کاهش پیدا کرده و به این ترتیب علاوه بر ثابت نگه داشتن دمای قبلی، مواد جدید را به 2 درجه سانتیگراد کاهش دهد.

در اینجا باید گفت اگرچه وجود این ویژگی ها در مجموع راحتی و جذابیت ظاهری بیشتری را برای یخچال فریزرها به همراه آورده و همانگونه که گفته شد بسیاری از آنان به کارایی بیشتر انرژی و یا طول عمر بیشتر مواد غذایی نیز کمک می کنند،  اما هزینه بیشتری را نیز چه در زمان خرید و چه از لحاظ نگهداری و تعمیرات آن به شما تحمیل می نمایند. به هر جهت انتخاب نوع قابلیت های دستگاه مسئله ای است که با بودجه خرید شما، نیازها، علایق و ایده آل های شما رابطه تنگاتنگی دارد.